fbpx
VACCINE

Complexity:

2-8 players

120 min

VACCINE

1956. aastal rajas Hiina valitsus Wuhani linna Hubei provintsi riikliku mikrobioloogia labori, eesmärgiga luua ja uurida viiruse tüvesid ning nende mõju loomadele. Seoses edukate katsetega sai Hiina valitsusele peagi selgeks, et viirust on võimalik kasutada sõjalistel ja majanduslikel eesmärkidel. 1978. aastal nimetati asutus ümber Wuhani Viroloogia Laboriks ja selle tegevus salastati kõige kõrgemal tasemel.

1982. aastal oli Wuhani laboris tulekahju, mis laia kõlapinda ei leidnud. 2002.aastal avaldas üks labori tööd juhtinud teadlane salajased dokumendid, millest ilmnes kõhedust tekitav tõsiasi. 1982. aastal kui laboris oli tulekahju, tõid päästjad hoonest välja mitmeid konteinereid ja kaste. Hiljem inventuuri tehes sai laborantidele selgeks, et üks kast ID numbriga 765C on kaduma läinud. Selles kastis oli Hiina riigi poolt salastatud viiruse projekt ja vaktsiin koodnimega „Macao 7“. Tegemist oli super viirusega mida Hiina plaanis kasutada oma mõjuvõimu kinnitamiseks. Eri riikide luureanalüütikud olid juba varem spekuleerinud, et Hiina valitsus omab laboris aretatud viiruseid ja on neid kasutanud inimeste peal.

See mis tegi selle kast väga väärtuslikuks oli selles kastis peituv vaktsiin. Viiruse tüvi oli tulekahjus säilinud, aga vaktsiin mitte. Tegemist on kõnealuse viiruse ainukese sälinud vaktsiini ja selle valmistamiseks vajaliku dokumentatsiooniga.

Kuidas vaktsiin meieni jõudis?

2020.novembris matkasime Paldiski lähedal metsas ja leidsime metallist konteineri mis oli lukus ja plommitud. Konteinerit avades leidsime sellest kasti. Uurides konteineri numbrit ja ajalugu, sai selgeks, et see saadeti Hiinast Paldiski sadamasse 1984.aastal. Kes ja miks selle Eestisse toimetas on tänaseni teadmata.

Tartu mnt 80J, Tallinn, 10112
+372 5103162

Parimad ajad

    

    

    

Copy link
Powered by Social Snap